Uczniowie klas 7 ZSP3 i 2TŻ ZSŻŚ 22 czerwca 2026 r. wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był Sejm RP. Młodzież mogła z bliska poznać miejsce, w którym powstają polskie ustawy oraz toczą się najważniejsze debaty dotyczące spraw kraju. Tego typu wizyty mają nie tylko walor edukacyjny, ale także wychowawczy - pozwalają młodym ludziom lepiej zrozumieć funkcjonowanie państwa oraz zachęcają do aktywnego zainteresowania życiem publicznym.
Nauczyciele wraz z uczniami przeszli wiele kilometrów odwiedzając najważniejsze miejsca w centrum Warszawy, m.in. Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad, Kościół Świętego Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i Zamek Królewski. Następnie przeszliśmy wzdłuż Wisły do pomnika Syrenki warszawskiej. Trudy zwiedzania szybko zintegrowały uczniów dwóch różnych szkół. Opiekunami grupy byli: Pani Agnieszka Jakś-Jankowska, Pani Alicja Borus i Paweł Majda.






















